taśma ledowa
Oświetlenie

Taśmy ledowe o wielu ciekawych barwach

Popularność taśm LED jest z roku na rok coraz większa. Na ich montaż decydują się przede wszystkim te osoby, którym zależy na efektownym podświetleniu mieszkania. Jaki wybrać pasek ledowy, aby wnętrze nabrało wyjątkowego charakteru?

Taśmy ledowe o wielu barwach

Obecnie taśma ledowa jest powszechnie dostępna na rynku. Produkty te są klasyfikowane ze względu na model diod, ich ilość na metr bieżący, klasę szczelności oraz kolor świecenia.

Każdy klient zainteresowany zakupem ma do wyboru taśmy jednokolorowe oraz wielokolorowe. Najbardziej popularne są te paski ledowe które świecą na kolor: biały ciepły, zimny lub neutralny oraz bursztynowy. Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się taśmy świecące na kolor czerwony, zielony czy niebieski.

Pasek świecący na kolor biały ciepły jest bardzo przyjemny dla oka, a swym odcieniem bardzo mocno przypomina tradycyjną żarówkę. Takie światło nie męczy oczu, zatem jest idealnym wyborem do salonu czy sypialni.

Z kolei taśmy świecące na kolor biały zimny przypominają świetlówkę. Światło się z nich wydobywające jest chłodne, zatem doskonale komponuje się w tych wnętrzach w których przeważa kolor czarny czy szary.

Wielokolorowe taśmy RGB

Dziś dużą popularnością cieszą się także taśmy RGB ze sterownikiem na pilot z pomocą których można uzyskać kolorowe efekty świetlne. Każdy domownik ma możliwość ustawiania jednego, ulubionego koloru lub może zmieniać kolory. Sterownik RGB w tego typu taśmach jest zawsze dobierany w zależności od ich długości oraz zastosowania.

Taśmy RGB  bardzo często znajdują zastosowanie w klubach oraz pubach. Z kolei w domu najczęściej stosuje się je w salonach. Taką taśmę można podłączyć do sterowników blebox, o przy pomocy specjalnej aplikacji można sterować oświetleniem za pomocą smartfona lub tabletu.

Back To Top