oświetlenie do pokoju dziecięcego
Oświetlenie

Jakie wybrać oświetlenie do pokoju dziecięcego

Pokój naszych dzieci to wyjątkowe miejsce, bo bez wątpienia wiele się w nim dzieje. To przestrzeń, która powinna sprzyjać zabawie i nauce. Chcemy, aby nasze dzieci były kreatywne, dlatego chętnie wybieramy to, co dobrze koresponduje z ich dziecięcą fantazją. Jak zadbać o to, aby maluch dobrze się tu czuł?

Pokój dziecka z pomysłem

Pokój maluchów to również miejsce, w którym powinny one spokojnie zasypiać, dlatego połączenie kilku funkcjonalności może być wyzwaniem – zwłaszcza na niewielkim metrażu. Pomocne jednak może się okazać oświetlenie, które jest niezastąpione podczas codziennego wieczornego rytuału zasypiania i czytania książek. Jeśli szukasz ładnej lampy stojącej do pokoju dziecka, na pewno znajdziesz mnóstwo modeli wartych zainteresowania. Zarówno abażury cylindryczne, jak i stożkowe mogą prezentować się świetnie. 

oświetlenie do pokoju dziecięcego

Kiedy urządzasz cały pokój dziecka, być może przed Tobą większa metamorfoza. Trzeba wtedy określić, jakie kolory i meble wybrać jako bazę. Jeśli zaś potrzebujesz tylko dopełnić tę przestrzeń, z pewnością interesują Cię dekoracje, które nadadzą spersonalizowanego wyrazu.

Jasno i przytulnie

Nawet jeśli pokój Twojego dziecka jest niewielki, dzięki oświetleniu możesz stworzyć efekt większej przestrzeni. Jeśli dziecko chodzi już do szkoły, istotne jest stworzenie dobrych warunków do odrabiania lekcji. Przyda się więc niewielka, praktyczna biurkowa lampka. Warto też pamiętać, że ciepłe światło relaksuje i odpręża, a zimne stymuluje do działania i rozbudza umysł. Punktowe źródło światła pozwala uwypuklić to, na czym nam zależy. Przykładem mogą być obrazówki czyli lampki, które montuje się nad grafikami czy zdjęciami, które chcemy podkreślić. Wybierz więc to, co najlepiej komponuje się z potrzebami Twojego dziecka i stwórzcie sobie przestrzeń, która będzie przyjazna i łatwa w utrzymaniu czystości. 

Back To Top