1818_czujnik_tl_wegla_gaz_ziemn_dk_24p_gazex_glowne_12_w2_l_
Systemy zabezpieczeń

Detektor Gazex. Najwłaściwszy powinni wybrać fachowcy

W każdym pomieszczeniu, w którym istnieje ryzyko ulatniania się lub powstawania śmiertelnie niebezpiecznych gazów, powinien być założony detektor gazu Gazex. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że czujniki Gazex muszą być odpowiednio dobrane nie tylko do potencjalnego zagrożenia.

Różne detektory reagują na różne gazy

Warto mieć świadomość, że źle dobrany detektor gazu Gazex nie zareaguje na każdy niebezpieczny gaz. Większość reaguje na gaz ziemny, ale przecież zagrożeniem dla człowieka jest też wiele innych gazów. Źle wybrane czujniki Gazex ze sklepu napad mogą ich nie wykryć. Podejmując decyzję o zakupie detektora, lepiej więc polegać na fachowcach i pozwolić by to oni zarówno zasugerowali jaki detektor kupić jak i go zamontowali. Oczywiście to wiąże się z określonymi kosztami, daje jednak większą pewność ochrony przed gazami.

Na działanie detektora może mieć wpływ wiele czynników zewnętrznych

Poprawność działania czujnika gazu jest bardzo ważna. Zakłócić działanie może jednak szereg czynników zewnętrznych. Zamontowanie go przy wywietrzniku lub przy drzwiach spowodować może, że w miejscu montażu czujnika będzie zbyt dużo świeżego powietrza i zbyt niskie stężenie gazu, by czujnik mógł je wykryć. Zamontowanie go w miejscu nasłonecznionym lub o znacznej wilgotności, również może powodować błędy w jego działaniu. Nie wolno czujnika montować też tak, by groźny gaz do niego nie dotarł. Zbyt ciężki gaz nie dotrze – na przykład – do czujnika zamontowanego zbyt wysoko. Zbyt lekki zaś nie dotrze do czujnika zamontowanego zbyt nisko, bowiem najwięcej go będzie pod sufitem.

Ktoś, kto nie ma wiedzy na temat czujników gazu, przy ich montażu może popełnić wiele błędów. Dobrze więc polegać na fachowcach. Zamontowany przez nich detektor gazu z pewnością będzie działał poprawnie i wykryje niebezpieczny gaz zawsze wtedy, gdy w danym miejscu się zacznie pojawiać.

Back To Top