lampy do kuchni wiszące
Oświetlenie

Czy warto się zdecydować na lampy do kuchni wiszące?

Lampy do kuchni wiszące to jeden spośród najlepszych typów oświetlenia do tego wnętrza. Są praktyczne, mogą stanowić podstawowe źródło oświetlenia w pomieszczeniu, natomiast zarazem, dzięki pełnej palecie interesujących rodzajów, mogą też służyć jako istotny element ozdobny pomieszczenia. Można zawiesić je w każdym miejscu na suficie, naświetlając dobraną powierzchnię. Prócz tego zwracają uwagę, więc zazwyczaj mają ciekawą formę, uwydatniającą charakter pomieszczenia.

Lampy do kuchni wiszące

W kuchni należy pamiętać o tymże, iż oświetlenie powinno sprzyjać robieniu precyzyjnych czynności. Klosz nie może tłumić oświetlenia ani rozpraszać go na boki. Najdoskonalsze będą zatem duże abażury otwarte, kierujące oświetlenie bezpośrednio w dół oraz nietworzące specjalnych cieni. Sama lampa powinna zawisnąć nad blatem roboczym lub wysepką czy pośrodku całej powierzchni roboczej (jeżeli zabudowa jest położona na typ litery U). Dobrym wyjściem będą tutaj lampy wiszące do kuchni z zarządzaną długością przewodu, które można zamówić chociażby w sklepie SFMEBLE. Atrakcyjne ceny i bogaty wybór asortymentu w sieci to ogromny plus.

Długość lampy wiszącej

lampy do kuchni wiszące

Długość przewodu ma również kluczowe znaczenie przy wyborze oświetlenia. Należy zwrócić tu uwagę na przestrzenie pokoju. W mniejszym pomieszczeniu możemy wykorzystać lampę w jakiej klosze znajdują się dość nisko. Oświetlenie będzie rozpraszać się znacznie w takim pomieszczeniu. Inaczej jest tymczasem gdy mamy do czynienia z wielkim pomieszczeniem, wówczas klosze powinny znajdywać się wyżej by rozjaśnić odległe zakątki pokoju. Nieraz należy odnaleźć złoty środek, lampa nie może wisieć za nisko by nie razić osób będących w pomieszczeniu, nie można także zawieszać lampy tak by zahaczała o głowy odwiedzających nas gości.

Proste oczyszczanie – dobierz lampy, jakie są wytrzymałe na zanieczyszczenia

Przy wyborze oświetlenia do kuchni powinniśmy również pamiętać o tymże, by zwrócić uwagę na produkty, jakie zostały zastosowane do produkcji lamp. Powinny być one wytrzymałe na zanieczyszczenia, natomiast również proste do utrzymania w czystości. Najlepiej zdecydować się na ramy o mocnych bryłach, o zamkniętej oprawie, wykończone produktami możliwymi do oczyszczania, na przykład szkłem, metalem lub tworzywem. Unikajmy lamp z kloszami z dzianin lub z papieru.

 

Back To Top