kinkiety do salonu
Oświetlenie

Nowoczesne kinkiety do salonu- jak wybrać?

Kinkiety do salonu to sposób na nowoczesny wystrój wnętrz, który zapewnia jednocześnie praktyczne punktowe oświetlenie. Kinkiety to połączenie ozdobnej stylistyki, praktycznego zastosowania, co powoduje, że są coraz chętniej wybierane. Można je wygodnie łączyć z innymi rodzajami oświetlenia, aby stworzyć przyjemny klimat w salonie i zadbać o odpowiedni poziom natężenia światła. Producenci oferują ich szeroki wybór, dzięki czemu każdy może wybrać dokładnie taki model, jakiego potrzebuje.

Kinkiety do salonu – jakie wybrać?

Klasyczne kinkiety są minimalistyczne i uniwersalne. Z kolei nowoczesne kinkiety do salonu są często kolorowe, wyraziste wzorzyste, dzięki czemu przyciągają uwagę. Można zatem przyjąć, że pierwsze zapewniają domowy klimat, podczas gdy drugie uzupełniają aranżację, wprowadzając mocny akcent stylistyczny. Wybrane propozycje mają także bardzo dekoracyjną formę, dlatego zawierają zdobienia w formie abażurów czy figurek.

Kinkiety do salonu jako dopełnienie aranżacji

Aby korzystać z kinkietów, konieczna jest właściwa instalacja elektryczna. To powoduje, że wiele osób z nich rezygnuje na rzecz lamp podłogowych czy stołowych. Niemniej, kinkiet do salonu spełnia takie same funkcje, czyli gwarantuje oświetlenie punktowe. Wyjątkową propozycją są wersje z ruchomymi ramionami lub wysięgnikami, które spełniają funkcję oświetlenia pomocniczego. Kanapa, łóżko czy sofa umieszczone są zwykle w sąsiedztwie ściany, która jest doskonałym miejscem na montaż kolejnych źródeł światła, dlatego wybierając kinkiety do salonu, należy wziąć pod uwagę kryteria takie jak:

  • funkcjonalność,
  • estetyka (kształt, kolor, forma),
  • wielkość,
  • rodzaj wytwarzanego światła.

Dopasowując wspomniane parametry lampy, można stworzyć domowy, przytulny klimat, jak i stworzyć przestrzeń do pracy lub odpoczynku. Można także wykorzystać kinkiety do zaznaczenia wybranych punktów w salonie np. obrazu czy witryny- wszystko zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb domowników, a także rozmiaru salonu i jego wyposażenia.

Back To Top