4894_antena_atk_log_5m_rf_5_sma_glowne_l_
Systemy zabezpieczeń

Czy stosowanie anten wzmacniających GSM jest legalne?

W wielu miejscach, zwłaszcza na peryferiach miast lub terenach wiejskich z daleka od cywilizacji korzystanie z telefonów komórkowych lub urządzeń mobilnych jest mocno utrudnione, ze względu na ograniczoną siłę sygnału. Użytkownicy telefonów denerwują się, nie mogąc swobodnie zadzwonić i porozmawiać z bliskimi osobami. Czasami pomaga przemieszczanie się, czyli chodzenie po całym podwórku i poszukiwanie miejsca, gdzie sygnał jest na tyle mocny, aby dało się skorzystać z urządzeń. Nie zawsze jednak jest czas na taką zabawę, zwłaszcza jeśli ktoś potrzebuje pilnie zadzwonić i przekazać istotne informacje w czasie rzeczywistym.

Antena wzmacniająca sygnał GSM – czy może pomóc?

Powszechną praktyką w razie zakłóceń sygnału jest stosowanie różnego rodzaju wzmacniaczy, jak np. antena GSM (zobacz tutaj). Dzięki takiemu rozwiązaniu można cieszyć się rozmowami z bliskimi członkami rodziny i przyjaciółmi nawet znajdującymi się na drugim krańcu globu. Wzmacniacze sygnałów przydają się w małych miejscowościach, domach położonych w lesie, blisko lotnisk czy w innych miejscach, gdzie dostęp do dobrej jakości sygnału jest ograniczony.

Czy można na własną rękę stosować wzmacniacze?

Samodzielne montowanie wzmacniaczy sygnału jest nielegalne i może wiązać się z konsekwencjami prawnymi. Poza tym, może zakłócać możliwość odbierania sygnału na posesjach sąsiednich. Jeżeli pojawia się konieczność polepszenia jakości sygnału, musi się tym zająć profesjonalna firma. Tylko wtedy będzie można w sposób całkowicie legalny i bezpieczny korzystać z tych udogodnień. Anteny wzmacniające sygnał GSM mogą znacznie poprawić komfort życia.

Back To Top