lampa-sufitowa-galaxy-1645
Oświetlenie

W jaki sposób dobrać lampę sufitową do pomieszczenia?

Niewątpliwie oświetlenie sufitowe stanowi bardzo ważny element aranżacji każdego domu i mieszkania. Oczywiście współczesny rynek oferuje różne rodzaje lamp sufitowych i stojących. Pomimo tego podczas wyboru odpowiedniej lampy sufitowej do pomieszczenia klient powinien przede wszystkim zwracać uwagę na jej funkcjonalność.

Jak dobrać lampę sufitową do pomieszczenia?

W obecnych czasach lampa sufitowa zazwyczaj umieszczana jest w centralnym punkcie pokoju. Zatem tego rodzaju lampy służą jako główne źródło światła. Dlatego tez właściwy rozmiar lamy sufitowej ma duże znaczenie. Otóż zbyt duża lampa w niewielkich pokojach przytłoczy swoją obecnością, a zbyt mała lampa w większych pomieszczeniach nie będzie widoczna. Ponadto każda lampa musi posiadać odpowiednią ilość źródeł świateł po to, aby wydostające się z niej oświetlenie rozpraszało się równomiernie po całym wnętrzu. Kolejną ważną kwestią jest wygląd lamy sufitowej. W dzisiejszych czasach w sklepach stacjonarnych i internetowych dostępne jest mnóstwo lamp, które różnią się wzorami i kolorystyką. Poza tym produkowane są one z takich materiałów jak szkło, drewno czy metal. Tak więc konsument z pewnością wybierze lampę, która wkomponuje się w aranżację danego pomieszczenia. Do domu wykończonego w minimalistycznym stylu zalecane są tzw. lampy loft. Lampy loftowe charakteryzują się prostą budową szkieletową. Natomiast do pomieszczeń jasnych z dodatkiem drewna polecane są lampy skandynawskie.

Styl pomieszczenia a styl lampy sufitowej

Obecnie klient może kupić lampę wykonaną w stylu odpowiadającym jego aranżacji albo też wybrać niepowtarzalny i wyrazisty model. W przypadku pomieszczeniu nowoczesnych najlepiej będą pasować lampy sufitowe z metalowym bądź szklanym koszem. Z kolei do mieszkań glamour warto wybrać wyrafinowany i błyszczący żyrandol, a do skandynawskiego domu lekką i subtelną lampę. Niemniej jednak najważniejsze jest dopasowanie lampy do charakteru pomieszczeń.

Back To Top