Dysk 1TB SATA III Seagate SkyHawk
Systemy zabezpieczeń

Dysk twardy do monitoringu, o dużej pojemności

Zabezpieczenie posesji za pomocą monitoringu jest niezwykle popularne, zarówno w przypadku domów prywatnych, jak też firm i różnych instytucji. Nagrania z monitoringu mogą być także dowodem na policji, w sprawach cywilnych i karnych.

Gdzie przechowywać nagrania?

Dysk twardy do monitoringu ze sklepu online Napad musi być dyskiem wysokiej jakości, który bez trudu pomieści wiele godzin materiału. Kwestia nadpisywania nagranego materiału jest rozwiązana w bardzo różny sposób. Nie da się jednak ukryć, że pojemność dysku jest tutaj kwestią kluczową. Każdy właściciel posesji musi sam zastanowić się i podjąć decyzję, jak długo nagrany materiał ma pozostać do jego dyspozycji. Czasami odpowiednim okresem będzie dzień, czasem tydzień, a nawet wiele miesięcy. Niekiedy dopiero po wielu miesiącach nagrania mogą okazać się przydatne, na przykład po dokonaniu inwentaryzacji za ostatnie półrocze, w sklepie, kiedy trzeba ująć złodzieja.

Gdzie kupić dysk twardy do monitoringu?

Zakup dysku twardego do monitoringu nie jest dzisiaj żadnym problemem. Zarówno sklepy stacjonarne, jak też sklepy internetowe oferują szeroki wachlarz takich dysków. Każdy może znaleźć coś dla siebie, w odpowiedniej cenie. Warto wybierać dyski renomowanych producentów. Doświadczenie mówi, że postawienie na jakość jest zawsze najlepszym wyborem. W razie jakichkolwiek problemów można oczywiście skorzystać z reklamacji. Zakup odpowiedniego dysku to jedno, a obsługa całego systemu monitoringu to zupełnie inna kwestia. Dlatego też właściciel monitorowanego obiektu powinien dołożyć wszelkich starań, aby kontrolować na przykład jakość nagrań i regularność ich zabezpieczania. To zadanie właściciela.

Back To Top