lampy loftowe
Uncategorized

Lampy to ważny detal loftowych wnętrz

Obecnie loft jest jednym z najdroższych i najbardziej niezwykłych stylów wnętrz, podważającym zwykłe wyobrażenia o domowości. Początkowo osoby o ograniczonych środkach finansowych były zainteresowane mieszkaniem w lokalach niemieszkalnych, ale dość szybko takie mieszkania przeszły do kategorii elitarnych. 

Główne cechy pokoi w stylu loftowym:

  • Wysokie sufity z odsłoniętymi belkami, rury i instalacje użytkowe;
  • Duże okna z drewnianymi ramami, które nie są zasłaniane żaluzjami ani firankami, stosuje się jedynie żaluzje;
  • Minimum materiałów wykończeniowych – gołe ściany z cegły, miejscami szorstki tynk, podłoga betonowa lub z desek;
  • Podział na strefy poprzez rozmieszczenie mebli, oświetlenie, kolorystykę ścian i podłóg.

Przez szerokie i wysokie okna w pokojach w stylu loftowym do pomieszczeń przenika maksymalna ilość światła dziennego. Wieczorem jednak światło naturalne nie wystarcza, trzeba zastosować oprawy oświetleniowe. Armatura łazienkowa i lampy loftowe uzupełniają i podkreślają elementy industrialnej brutalności.

Lampy loftowe w wystroju wnętrz

W pomieszczeniach w stylu loftowym z wysokimi sufitami do oświetlenia ogólnego najlepiej nadają się oprawy wiszące i żyrandole z długimi zwisami. Czasami jednak lampy loftowe jest stosowane również w zwykłych mieszkaniach o standardowej wysokości sufitu. W tym przypadku można zastosować oprawy sufitowe bez plafonu z dekoracyjnymi lampami vintage, reflektory natynkowe z plafonami z kamienia naturalnego. Lampy wiszące można również łączyć z reflektorami punktowymi, a łączące je kable nie są ukryte w szynie lub kanale, lecz zainstalowane pod sufitem, co dopełnia całości.

Back To Top