Uncategorized

Złączki elektryczne – specyfikacja

Osprzęt elektroinstalacyjny obejmuje szeroką grupę produktów, których podstawowym zadaniem jest umożliwienie i ułatwienie montażu instalacji i urządzeń elektrycznych w dowolnej przestrzeni (dom, mieszkanie, biuro czy hale produkcyjne).

Mają one różnorodne konstrukcje i funkcje wspomagające każdy sposób układania elektrycznych przewodów https://eldor24.pl/zlaczki/, ich prowadzenia, zabezpieczania i co ważne – łączenia. Niezwykle ważne jest, by każdy z elementów spełniał wszystkie techniczne parametry planowanej instalacji elektrycznej.

Odpowiedni dobór akcesoriów instalacyjnych gwarantuje bezpieczeństwo i bezawaryjną pracę, a w parze z wysoką jakością wykonanych elementów stanowi podstawę profesjonalnej instalacji elektrycznej.

Jak to wygląda w praktyce?

Wago to firma działająca na elektrotechnicznym rynku w dwóch obszarach działalności. Pierwszym z nich jest produkcja wyrobów elektrotechnicznych, w tym przede wszystkim zacisków sprężynowych oraz elementów automatyki – systemów sieciowych i technik zacisków sprężynowych oraz modułów elektronicznych.

Profesjonalne złącza WAGO to elementy instalacji elektrycznych umożliwiające rozbudowę puszek połączeniowych, przyłączy i gniazd w różnego typu urządzeniach elektrycznych.

Dobrze dobrana szybkozłączka, czyli złącze elektryczne – jak często nazywane jest złącze WAGO, zapewnia bezpieczne połączenie, które wytrzyma całe lata bez awarii i zwarć. Każda oferowana w sklepach złączka zaciskowa powinna posiadać odpowiednie atesty zapewniające jej bezpieczeństwo użytkowania oraz wytrzymałość.

Przykład produktu

Takie złączki to ekonomiczny wybór, dzięki bezpośredniemu i szybkiemu montażowi przewodów od strony instalacji, poprzez ich włożenie, a także szybki i łatwy montaż przewodów linkowych od strony oprawy, poprzez wciśnięcie łącznika. To również szybki pomiar, dzięki specjalnemu miernikowi oraz bezpieczeństwo, za sprawą niezawodnej techniki mocowania, specjalnie dostosowanej do rodzaju używanych w danej instalacji przewodów. Do zamontowania tych złączek nie trzeba większego sprzętu.

Eliminacja konieczności stosowania narzędzi to niewątpliwa zaleta, która szczególnie ważna jest przy montażu w trudno dostępnych miejscach. W niektórych wersjach ma miejsce zastosowanie materiałów, które odporne są na długotrwałe działanie bardzo wysokich temperatur. 

Każdego dnia całe miliony złączek wyprodukowanych przez firmę Wago znajduje swoje zastosowanie w instalacjach budynków prywatnych i publicznych, w przemyśle oraz w transporcie morskim i kolejowym. Jedną z najbardziej znanych i używanych serii wago są złączki 221, z pomarańczową dźwignią.

Back To Top