przewód yaky 5x35
Elektronika

Wszystko o przewodzie yaky 5*35

Kable ziemne aluminiowe YAKY są przystosowane do pracy z niskim lub średnim napięciem. Te z niskim wykorzystuje się przeważnie w centrach miast. Ponieważ aluminium nie jest szczególnie odpornym materiałem, to poszczególne żyły kabla oddzielone są od pozostałych, a także pokryte są izolacją. Dodatkowo mają powłokę zewnętrzną. Kable, które mają średnie napięcie, są przeważnie jednożyłowe i mają zróżnicowany przekrój. Przekrój żył dobiera się do warunków pracy kabla. Jeżeli warunki są bardzo trudne to używa się aluminium
zagęszczone.

Co to są przewody typu YAKY?

przewód yaky 5x35

Przewody te maja główne zastosowanie w budynkach i na zewnątrz. Jest to alternatywa dla kabli miedzianych, ale mają wyższą cenę niż aluminiowe.

Przewód yaky 5×35

Przewód yaky 5×35 zbudowany jest z żył aluminiowych, które są zagęszczone, maja izolacje i powłokę polwinitową. Mają żyłę ochronną, a stosuje się je do zasilania w energię elektryczną odbiorniki niskiego napięcia i do urządzeń elektrycznych. Mogą być układane w ziemi, na powietrzu i w pomieszczeniach, w kanałach kablowych, elektrowniach, w przemyśle i w sieciach miejscowych, kanałach kablowych oraz w rozdzielniach.

Dane techniczne przewodu yaky 5×35

Przewód ten ma pięć żył, a każda z nich ma przekrój około 35 mm kwadratowych. Budowa żyły jest sektorowana. Każda żyła jest aluminiowa okrągła, zagęszczona w klasie drugiej. Ma gumową powłokę wypełniającą, a powłoka zbudowana jest z polwinitu PVC, podobnie jak i izolacja. Kolor tego przewodu yaky 5×35 jest czarny i można go kupować na metry.

Back To Top